Portal edukacyjny
Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

FEGO

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

Witam na stronach nowego projektu stworzonego z myślą o Was, witam w Forum Ekspertów Ginekologii Onkologicznej – FEGO.

FEGO to projekt stworzony z inicjatywy firmy GSK, pod patronatem i z wsparciem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

To projekt edukacyjny skierowany do wszystkich lekarzy zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów kobiecych, począwszy od profilaktyki, poprzez diagnostykę, leczenie operacyjne, leczenie systemowe i skończywszy na rehabilitacji i psychoonkologii.

Z mojej wieloletniej praktyki wiem, że choroba nie ogranicza się do jednego narządu. Bez względu na to czy leczymy chorą z rakiem jajnika, rakiem endometrium czy rakiem szyjki macicy, musimy pamiętać o organizmie jako całości i opierać się na założeniu, że organizm pacjenta i wszystkie sfery jego życia stanowią jednorodną całość. Musimy więc nauczyć się leczyć nasze pacjentki pamiętając o wszystkich obszarach życia i wszystkich problemach jakie powoduje choroba nowotworowa.

Takie holistyczne podejście przyświecało nam, gdy tworzyliśmy dla Państwa program FEGO.

Chcemy w ramach FEGO, w sposób kompleksowy przedstawiać najnowsze doniesienia naukowe dotyczące nowotworów kobiecych, w tym zagadnienia z zakresu psychologii, psychiatrii, biologii molekularnej, patomorfologii, radiologii, genetyki. Chcemy spojrzeć na problem choroby nowotworowej szerzej niż dotychczas.

Chcemy, aby FEGO było inicjatywą edukacyjną na najwyższym poziomie, dlatego zaprosiliśmy do współpracy wybitnych specjalistów z zakresu ginekologii onkologicznej, onkologii klinicznej, chirurgii, diagnostyki, genetyki, patomorfologii, psychologii i innych. Będziemy dla Państwa weryfikować pojawiające się doniesienia, szacować ich wartość i przedstawiać w przyjaznej formie. Będziemy też pokazywać krytyczny stosunek do badań i doniesień naukowych zachęcając Państwa do dyskusji.

Witamy w nowoczesnej formie edukacji holistycznej – FEGO !!

Prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski
Kierownik merytoryczny FEGO
Redaktor Naczelny Akademii Ginekologa Onkologa