Portal edukacyjny
Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

Ginekologia Onkologiczna Okiem Onkologa Klinicznego

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy.

Dr Anna Dańska-Bidzińska
Kierownik naukowy projektu GOOOK

Onkologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Przez ostatnie lata, każdego tygodnia, docierają do nas doniesienia o nowych terapiach czy postępie w diagnostyce molekularnej.

Staramy się nadążyć za tym i modyfikujemy na bieżąco nasze procedury i schematy leczenia chorych.
Po niesamowitym postępie w leczeniu raka piersi, raku jelita, czerniaka czy raka płuca, przyszedł czas na „wysyp” nowych terapii w nowotworach ginekologicznych.
Od kilku lat mamy już inhibitory PARP które znacząco zmieniły rokowania naszych chorych z rakiem jajnika.
Część terapii stosowanych dotychczas w innych nowotworach, jak trastuzumab w raku endometrium, okazuje się skuteczna u naszych chorych. Do naszej praktyki wchodzi powoli immunoterapia a w kolejce czekają już kolejne przełomowe terapie, jak chociażby koniugaty.

Dla naszej grupy zawodowej to często nowe leki których będziemy musieli nauczyć się stosować z korzyścią dla naszych pacjentek, starając się jednocześnie zabezpieczyć je przed często uciążliwymi w tych terapiach działaniami niepożądanymi. Dla naszych kolegów – onkologów klinicznych to często znane już grupy leków i potencjalnych powikłań związanych z nimi.

Wychodząc naprzeciw tym zmianom i chcąc wspomóc Państwa w codziennej praktyce opracowaliśmy nowy, interdyscyplinarny projekt:

GINEKOLOGIA ONKOLOGICZNA OCZAMI ONKOLOGA KLINICZNEGO
W ramach projektu będziemy Państwa zapraszać na spotkania on-line na których będziemy gościć onkologów klinicznych z którymi wspólnie omówimy nurtujące nas pytania związane z nowymi terapiami. Mamy nadzieję, że korzystając z doświadczenia naszych Kolegów onkologów klinicznych, będziemy mogli skuteczniej pomagać naszym Pacjentkom.

Serdecznie zapraszam na naszą Platformę
AKADEMIA GINEKOLOGA ONKOLOGA
i do udziału w projekcie
GINEKOLOGIA ONKOLOGICZNA OCZAMI ONKOLOGA KLINICZNEGO.